STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

Zakwitła jabłonka i tulipany 30.04.2016

Sendlerowskie jabłuszka – 3.10.2016
Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Jako szkoła Sendlerowska niezwykle cenimy sobie wszelkie tradycje związane z osobą naszej Patronki. Nie wszyscy wiedzą, że przed szkołą w 2013 roku została zasadzona przez uczniów jabłonka nawiązująca do drzewka, pod którym podczas wojny Irena Sendlerowa ukrywała dane ocalonych z getta dzieci. W czerwcu bieżącego roku nasi goście z Irena Sendler Schule z Hamburga w prezencie przywieźli nam drugą jabłonkę, która rośnie teraz przy budynku od strony ulicy Elekcyjnej. Oba drzewka właśnie owocują i upiększają nasz szkolny, jesienny krajobraz.


Jabłonka i tulipany – 30.04.2016
Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

W majowym słońcu rozkwitły tulipany, których cebulki otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionej szkoły Irena Sendler Schule z Hamburga. Ta odmiana tulipanów nosi nazwę Irena Sendler. Wypuściła listki i nasza szkolna jabłonka, zasadzona 2 lata temu przez uczniów i nauczycieli. Te symboliczne rośliny to kolejny sposób na uczczenie pamięci o Irenie Sendlerowej, która umarła w maju osiem lat temu. Choć przed nami smutna rocznica, jednak pamiętamy o wspaniałej osobowości Patronki i o całym dobru, którego dokonała, a w majowym słońcu podziwiamy piękne tulipany i młode drzewko.


Tulipany „Irena Sendler” – 30.04.2014 r.
Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Wszyscy wiemy, że istnieje odmiana tulipana nazwana na cześć naszej Patronki (informacja o tym znajduje się w gablocie w sali nr 17). Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tulipany „Irena Sendler” właśnie rozkwitły – i to równocześnie przed szkołą na Elekcyjnej i szkołą im. Ireny Sendler w Hamburgu! Hamburscy przyjaciele podczas Międzynarodowego Zjazdu Szkół Sendlerowskich w 2013 roku podarowali nam 100 cebul tej odmiany. Tak się złożyło, że „Sendlerowskie” tulipany kwitną w czasie wizyty delegacji naszej szkoły w Hamburgu – uczniowie (grupa szóstoklasistów i gimnazjalistów) odwiedzą to niemieckie miasto w dniach 5-9 maja. Podziwiając piękne kwiaty, czekamy na szczegółowe sprawozdanie i zdjęcia!