STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

Wizyta w Pałacu Prezydenckim 9.01.2009

Wizyta w Pałacu Prezydenckim – 9.01.2009
9 stycznia 2009 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej oraz Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Ewy Junczyk-Ziomeckiej z pomysłodawcami i realizatorami polsko-izraelskiego projektu upamiętniającego Irenę Sendlerową pod hasłem „Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata łączą ludzi i narody – w hołdzie Irenie Sendler”.
Z naszej szkoły delegacja była nieliczna (i z pewnością najmniejsza spośród innych)- składała się tylko z pani dyrektor Danuty Żendzian, pani pedagog G.Liberadzkiej oraz pięciu uczniów gimnazjum.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół, których patronem jest Irena Sendler, Ambasador Izraela w Polsce David Peleg, Kapelan Prezydenta RP ks. Roman Indrzejczyk, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, Dyrektor Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ Maciej Kozłowski, zastępca Dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich ds. Rozwoju Ewa Wierzyńska, uczniowie izraelskich szkół w Ra’ananie, młodzież z kibucu graniczącego ze Strefą Gazy, przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, Towarzystwa Przyjaźni Polska-Izrael, Fundacji im. Ireny Sendler, wolontariusze spisujący życiorysy Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata dla Muzeum Historii Żydów Polskich.