STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

WIELKIE UROCZYSTOŚCI – 4.12.2012 r.

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska
Foto: p. I. Krusińska-Wiącek. p. K. Kocyło, p. M. Skwarczyło
4 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 w Warszawie odbyła się wielka uroczystość.
Świętowano trzy ważne dla szkolnej społeczności wydarzenia.

Byliśmy świadkami przełomowego wydarzenia – odbyła się bowiem uroczystość nadania imienia Ireny Sendlerowej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 236 . Społeczność szkolna jest dumna, że Patronką została ta niezwykła kobieta, jedna z najwspanialszych Polek wszechczasów. Pokaz slajdów

* Uczciliśmy 50-lecie działalności szkoły – Szkoła Podstawowa nr 236 istnieje bowiem od 1 września 1962 r. Spotkanie było okazją do prześledzenia najważniejszych wydarzeń minionego półwiecza. Uczestnicy spotkania obejrzeli archiwalne zdjęcia, wysłuchali wspomnień dyrektorów i pracowników szkoły. Pokaz slajdów

*

4 grudnia 2012 r. to również 3. rocznica nadania imienia Ireny Sendlerowej Gimnazjum Integracyjnemu nr 61. Z tej okazji gimnazjaliści mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z panem Piotrem Zettingerem, ocalonym przez Irenę Sendlerową. Gość przyjechał ze Szwecji, jego opowieść była niezwykle poruszająca. Pokaz slajdów

*

Swoja obecnością szkołę zaszczycili również inni znamienici goście:
– Michał Szczerba -poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polski
– Diter Reinl – radca kulturalny Ambasady Niemiec w Warszawie
– Ewa Statkiewicz – przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola
– Leszek Mikulecki – radny Dzielnicy Wola
– Mieczysław Zmysłowski – zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola
Przedstawiciele Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Biura Edukacji. Reprezentanci różnych wyznań oraz środowisk żydowskich.

Patronatem honorowym obchody objęli:
Mazowiecki Kurator Oświaty, Rzecznik Praw Dziecka, Burmistrz Dzielnicy Wola m. st. Warszawy oraz Przewodnicząca Rady i Zarządu Dzielnicy Wola m. st. Warszawy