STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

Spotkanie uczniów z p. Jackiem Mayerem – 6.05.2013 r.

6 maja 2013 roku w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 w Warszawie odbyło się spotkanie uczniów z p. Jackiem Mayerem, autorem książki „Życie w słoiku. Ocalenie Ireny Sendler”. Gość opowiedział zgromadzonym o pisaniu swojego utworu, o wzruszeniach i trudach, które towarzyszyły mu przez sześć lat tworzenia. Młodzież zainteresowana była zwłaszcza tym, w jaki sposób Jack Mayer dowiedział się o Irenie Sendlerowej i co mieszkańcy Stanów wiedzą na temat Holokaustu. Ze wzruszeniem przyjęto historię młodych Amerykanek, które poprzez swój projekt „Life in a jar” przyczyniły się do spopularyzowania wiedzy na temat Ireny Sendlerowej.

Jack Mayer opowiadał, jak przypadkowo trafił na artykuł dotyczący Ireny Sendlerowej i jej wojennej działalności. Zainteresował się tym tematem i dotarł do stowarzyszenia Life in a Jar Project, które w USA zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o wielkiej Polce. Postanowił napisać opowieść o wydarzeniach w warszawskim getcie i o nastolatkach, które pod koniec lat 90-tych odkryły na nowo zapomnianą historię wielkiego bohaterstwa.

W spotkaniu udział wzięła pani Elżbieta Ficowska – ocalona przez Irenę Sendlerową, jej wieloletnia przyjaciółka. Uczniowie gromkimi brawami podziękowali gościom i ustawili się w długą kolejkę po autografy. Wizyta okazała się niezwykle poruszająca.
Foto: p. Gabriela Bobrzak
Pokaz slajdów