STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

Spotkanie uczniów Gimnazjum Integracyjnego im. Ireny Sendlerowej nr 61 z reżyserem Johnem Kentem Harrisonem w dniu 18 września 2009 roku.

Dnia 18 września 2009 roku uczniowie Gimnazjum Integracyjnego nr 61 im. Ireny Sendlerowej mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym specjalnie dla nich premierowym pokazie filmu pt. Dzieci Ireny Sendlerowej w reżyserii Johna Kenta Harrisona.

Po premierze uczniowie przywitali reżysera i scenarzystę Johna Kenta Harrisona owacjami na stojąco. Zgromadzona młodzież była niezwykle poruszona obecnością znamienitego twórcy, autora m. in. filmów pt. Jan Paweł II w roli głównej z Johnem Whitem, filmu pt. Helena Trojańska w roli głównej z Sienną Guillory i Matthew Marsdenem.

Uczniowie skorzystali z możliwości rozmowy z Johnem Kentem Harrisonem i zadali mu szereg pytań, między innymi byli ciekawi : Dlaczego akurat tą historię zdecydował się zekranizować?; Czy miał szansę osobiście spotkać Irenę Sendlerową?. Uczniów interesowało także : Ile czasu zajęła praca nad zdjęciami do filmu? Gdzie kręcono zdjęcia? oraz Jak przebiegały poszukiwania aktorów – odtwórców głównych ról? Wrażenie, jakie wywarł film, było szczególnie istotne dla reżysera, który był niezwykle zainteresowany, czy uczniowie poleciliby obejrzenie jego filmu swoim bliskim i znajomym.

Reprezentacja gimnazjum wręczyła znamienitemu gościowi album w języku angielskim z przepięknymi zdjęciami polskich pejzaży. Do książki uczniowie dołączyli podziękowania dla reżysera. Wyrazili w ten sposób wdzięczność za przybycie na spotkanie i „odsłonięcie kulisów ” filmu.

Reżyser filmu w dowód wdzięczności dokonał wpisu do kroniki szkolnej Zespołu Szkół nr 65 : Dla najlepszych uczniów, którzy zadawali ciekawe pytania, zawsze wdzięczny reżyser. John Kent Harrison złożył także autograf na pamiątkowych plakatach filmowych.

Uczniowie z entuzjazmem poprosili reżysera filmu o złożenie autografów. Twórca filmu podpisywał się na folderach i notatnikach. John Kent Harrison z wielkim zainteresowaniem rozmawiał z młodzieżą zafascynowaną historią życia pani Ireny Sendlerowej.

Po zakończeniu spotkania gimnazjaliści poprosili twórcę filmu o pamiątkowe zdjęcia. Autor dokumentu o znamienitej patronce naszej szkoły z ogromnym wzruszeniem fotografował się z młodymi adeptami sztuki filmowej.

Pani Dyrektor Magdalena Księżopolska serdecznie i gorąco podziękowała wyjątkowemu gościowi za przybycie na spotkanie z uczniami i nauczycielami. Wyraziła wdzięczność za udokumentowanie życia niezwykłej Patronki. Pani Dyrektor zaprosiła reżysera na uroczystość nadania imienia, która odbędzie się w dniu 4 grudnia 2009 roku. W projekcji filmowej i spotkaniu z reżyserem wziął także udział Przewodniczący Społecznego Komitetu Ufundowania Sztandaru Gimnazjum Integracyjnego nr 61 poseł z Platformy Obywatelskiej pan Michał Szczerba.