STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

Spotkanie autorskie z panią Anną Mieszkowską

W dniu 29 września 2009 roku uczestniczyliśmy wraz z panią dyrektor Magdaleną Księżpolską w spotkaniu autorskim z panią Anną Mieszkowską – autorką książki pt. „Matka Dzieci Holokaustu”, na podstawie której John Kent Harrison wyreżyserował film pt. „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Spotkanie odbyło się w Teatrze Kamienica pana Emiliana Kamińskiego. Transmitował je Program I Polskiego Radia. Rozmawiano o powstaniu książki, o sylwetce bohaterki pani Irenie Sendlerowej widzianej oczami autorki, słuchano zwierzeń dorosłego już ocalałego chłopca, a także komentarzy historyka – znawcę tematu Getta, który napisał kilka książek na ten temat.

Po spotkaniu uczniowie wręczyli kwiaty pani Annie Mieszkowskiej i podziękowali za spisanie historii naszej patronki.