STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

Podarunek od Pierwszej Damy RP – 22.06.2011 r.

Na zakończenie roku szkolnego uczniów gimnazjum czekała nie lada niespodzianka. Otóż Pierwsza Dama RP pani Anna Komorowska postanowiła zafundować naszej szkole telewizor LCD 46 calowy. To wydarzenie związane jest z nowo otwartą Salą Pamięci poświeconej naszej Patronce – Irenie Sendlerowej. Na uroczystości gimnazjalnego zakończenia roku szkolnego w dniu 22 czerwca, o godzinie 9-ej przedstawicielka Pani Prezydentowej przekazała na ręce Pani Dyrektor Magdaleny Księżopolskiej pakunek z telewizorem. Ten DAR zawiśnie w Sali Pamięci (nr 17) na honorowym miejscu. Pokaz slajdów

Dar Pierwszej Damy RP pani Anny Komorowskiej  


Wieczornica w Teatrze Żydowskim – 17.04.2011 r.

Z okazji zbliżającej się 68. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, nasi gimnazjaliści uczestniczyli w wieczornicy w Teatrze Żydowskim, w premierowym spektaklu „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” w reżyserii Gołdy Tencer z udziałem artystów Teatru Żydowskiego. Podczas spotkania przedstawiciele Stowarzyszenia Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce wręczyli kilkunastu osobom szczególnie zasłużonym w walce z przejawami ksenofobii, antysemityzmu, rasizmu i nacjonalizmu medale „Powstanie w Getcie Warszawskim”.