STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

Otwarcie ulicy Chłodnej 1.10.2011

W pierwszą sobotę października, tj. 1.10.2011, odbyło się otwarcie ulicy Chłodnej (Kercelaka). Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym wydarzeniu prezentując na scenie przedstawienie „Dzieci Getta” w reżyserii p. Beaty Łaszkiewicz, na podstawie tomiku wierszy Stefanii Ney (Grodzieńskiej). Zespół teatralny „Młode orły” oraz uczniowie klasy 2a SP 236 po raz kolejny zaprezentowali tragedię żydowskich dzieci w Getcie podczas II wojny światowej, wywołując wielkie wzruszenie publiczności. Każdy, kto nawet przypadkowo znalazł się w pobliżu sceny, został wciągnięty w klimat tamtych dramatycznych czasów.

Wiele starszych osób pamiętało wydarzenia wojenne i z wielkim podziwem i szacunkiem oglądali przedstawienie, znane nam ze szkoły, z I rocznicy nadania imienia Ireny Sendlerowej naszemu gimnazjum. Na scenie znalazła się nasza szkolna dekoracja murów Getta, nasi aktorzy w odpowiednich strojach spokojnie i pewnie mówili do mikrofonów, głosy i dźwięki rozchodziły się po całej ulicy Chłodnej, tam, gdzie ponad 60 lat temu, po obu stronach wznosiły się prawdziwe mury Getta.

Przedstawienie: Dzieci Getta

Taniec żydowski

Nasi Goście