STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Irenę Sendlerową – 08.05.2015

8 maja, 4 dni przed rocznicą śmierci Patronki, miała miejsce ważna uroczystość. Na elewacji budynku przy ul. Ludwiki 6 (czyli tam, gdzie od lat 30-tych do 1943 roku mieszkała Irena Sendlerowa) odsłonięto tablicę upamiętniającą Bohaterkę. W piątkowym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły: pani dyrektor, poczty sztandarowe i uczniowie klas I gimnazjum. Głos zabrali ważni goście: pani Janina Zgrzembska, pan poseł Michał Szczerba, burmistrz Krzysztof Strzałkowski, pan minister Grzegorz Schetyna, Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak, przedstawiciel prezydenta RP i inni. Cieszymy się, że znamienitą postać naszej Patronki upamiętniono w tak uroczysty sposób. Pokaz slajdów

08.05.2015