STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

IV Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich

W dniach 8 – 10 czerwca 2018 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu szkół i placówek Sendlerowskich.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez Bursę Gdańską mieszczącą się na Podwalu Staromiejskim. Uczestnikom zapewniono mnóstwo atrakcji, m.in.: koncert organowy w Katedrze w Oliwie, spacer pod pomnik na Westerplatte, rejs statkiem wycieczkowym, czy zwiedzanie Głównego Miasta z przewodnikiem. 

W sobotę miały miejsce najważniejsze uroczystości. Poczty sztandarowe wzięły udział w przemarszu spod budynku na Podwalu Staromiejskim do Teatru Szekspirowskiego . Tam nastąpiło przedstawienie wszystkich szkół i placówek , spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka, z Janiną Zgrzembska oraz z Relli Robinson – uratowaną przez Irenę Sendlerową.

Następnie wychowankowie Bursy Gdańskiej odegrali przedstawienie pod tytułem „Życie w słoiku”, opowiadające o życiu w getcie i o Irenie Sendlerowej.

Podczas spotkania uczniowie ich opiekunowie wymienili się informacjami na temat patronki. Zacieśnili kontakty i nawiązali nowe. To szczególny sposób kultywowania pamięci o tej wielkiej postaci, jaką była Irena Sendlerowa.