STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

EKO Z TWOJĄ WOLĄ

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła uczestniczy
w Dzielnicowym Programie Edukacji Ekologicznej:

„EKO Z TWOJĄ WOLĄ”.

W ramach realizacji programu w STREFIE UCZNIA będziemy umieszczać wszelkie informacje o realizowanych działaniach.


„Eko z Twoją Wolą” czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko

Przedszkola i szkoły od lat działają na rzecz szeroko rozumianej ekologii. W tym roku realizują projekt „Eko z Twoją Wolą”. Celem projektu jest m.in. zmotywowanie wychowanków i uczniów do poznawania najważniejszych wartości lokalnej przyrody, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego, zdobywanie wiedzy o przyrodzie, nauka racjonalnego gospodarowania jej zasobami oraz dbanie o zdrowie.

Przedszkolaki w ramach autorskiego programu „Od najmłodszych lat z ekologią za pan brat”, biorą udział w różnych akcjach: „Rośliny za elektrośmieci”, „Milion drzew dla Warszawy”, „Sprzątanie świata”, zbiórce nakrętek plastikowych, zużytych baterii, makulatury, czy karmy dla zwierząt ze schroniska w Celestynowie. Z kolei uczniowie szkół podstawowych uczestniczą w wykładach i prezentacjach promujących zachowania ekologiczne i powadzą działania pod wspólną nazwą „Ekologia po sąsiedzku”. W niektórych szkołach uczniowie jesienią wykonywali „prace ekologiczne” w specjalnie zorganizowanych przyszkolnych ogródkach. Wszystkie szkoły podstawowe biorą udział w różnorodnych akcjach czy zbiórkach charytatywnych. Zbierają korki, tusze, tonery, karmę czy koce dla potrzebujących zwierząt. Biorą udział w akcjach np. „Sprzątanie Świata”. Szkoły ponadpodstawowe w ramach działań ekologicznych rozpoczęły jesienią rewitalizację terenów przyszkolnych, porządkując zieleń czy zasadzając krzewy i kwiaty. Na wiosnę zaplanowany jest udział młodzieży w corocznej akcji „Sadzenia drzew przez maturzystów”. Uczniowie i nauczyciele rozpoczęli też działania nad realizacją konkursowych filmów o segregacji śmieci i filmów instruktażowych „Eko Porada, czyli jak to zrobić?”.

Jak widać wolskie placówki oświatowe nie tracą z pola widzenia tak ważnej kwestii, jaką jest ekologia i udowadniają, że projekt „Eco z Twoją Wolą” nie jest tylko pustym hasłem. Więcej informacji na temat realizacji dzielnicowego projektu „Eco z Twoją Wolą” znajduje się poniżej:


Kampania „Tusz do paki”

28 września rozpoczęła się w naszej szkole kampania edukacyjno-charytatywna „Tusz do paki”.  Organizatorem akcji jest firma Eko-system, która od ponad 19 lat zajmuje się odzyskiwaniem z rynku zużytych kartridży oraz tonerów  i przekazywaniem ich do recyklingu.

Na szkolnym korytarzu oraz w salach lekcyjnych pojawiły się plakaty informacyjne oraz specjalnie oznakowane kartony, do których można wrzucać zużyte tusze z drukarek atramentowych.

Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do aktywnego udziału w akcji poprzez wrzucanie do oznaczonych kartonów zużytych tuszy z drukarek atramentowych. Za zebrane tusze firma Eko-system zakupi karę dla zwierzaków ze schroniska. Im więcej tuszy zbierzemy, tym więcej karmy przekażemy potrzebującym zwierzakom.

A więc działajmy! Wrzuć  pusty tusz do paki i dokarmiaj zwierzaki!