STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

Dzień w świetlicy

Dzień z życia świetlicy


Dzień w świetlicy rozpoczyna się bardzo wcześnie, bo już o godzinie 6:45. Pomimo tak wczesnej pory dzieci nie opuszcza dobry humor i uśmiech. Rano dzieci zazwyczaj odpoczywają na materacach w sali wyciszeń lub pracują przy stolikach. Do wyboru mają liczne gry planszowe, układanki, puzzle, kolorowanki oraz klocki małego i dużego formatu. O godzinie 8:15 wychowawcy odbierają dzieci ze świetlicy i zabierają na lekcje.

Po zakończonych zajęciach wychowawcy grup świetlicowych przejmują opiekę na dziećmi. W tym czasie prowadzone są zajęcia tematyczne oraz liczne gry i zabawy. W świetlicy każdy tydzień jest zaplanowany. Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna i najczęściej związana z aktualną porą roku, świętem itd. Prowadzimy z dziećmi zajęcia muzyczne, plastyczne, czytelnicze, jak również prezentujemy im bajki i filmy edukacyjne. W nasz grafik na stałe wpisane są także liczne koła zainteresowań – zajęcia konstruktorskie, teatralno-muzyczne, matematyczne, koło hafciarskie, origami oraz języka hiszpańskiego. Pozostały czas dzieci spędzają na dowolnych zabawach wg ich zainteresowań. Uczniowie klas starszych mają również możliwość odrobić lekcje lub pouczyć się. Jednak zajęcia świetlicowe nie odbywają się jedynie w klasach. W ciepłe i pogodne dni wychowawcy wraz z dziećmi wychodzą na przyszkolny plac zabaw lub boisko. Tam uczniowie korzystają z licznych sprzętów (huśtawki, zjeżdżalnie, karuzela, mostek) lub też grają w piłkę i inne gry zespołowe. Gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na dwór, dzieci spędzają wolny czas w szkole. Nauczyciele organizują uczniom różnego rodzaju zajęcia. Są to m. in. zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, gry i zabawy na korytarzu szkolnym z wykorzystaniem materaców, jeździków, dużych klocków i wielu innych sprzętów. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszy się podłoga interaktywna dająca możliwość nauki poprzez zabawę oraz poprawę uwagi i koncentracji, a co najważniejsze jest dla dzieci świetną zabawą. Dzieci mają możliwość przebywać w świetlicy do godziny 18.00.