STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A

Dzień Patronki Święto Szkoły 04.12.2014


Dzień Patronki – Święto Szkoły – 4.12.2014 r.
Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska
Foto: p. M. Skwarczyło


Dzień Patronki świętowaliśmy wspólnie, uczestnicząc w akademii dotyczącej życia i działalności Ireny Sendlerowej. Występujący przypomnieli życiorys bohaterki, a jedna z uczennic, wcielając się w rolę samej Patronki, przedstawiła autentyczną opowieść „Dlaczego ratowałam dzieci z getta warszawskiego”. Bardzo ciekawy okazał się krótki film, w którym gimnazjaliści wypowiadali się o ważnych dla nich wartościach, które wciąż aktualne, kultywujemy dzięki Patronce. W dalszej części spotkania rozdane zostały nagrody w dorocznym konkursie „Irena Sendlerowa. Historia- teraźniejszość – przyszłość”, w dwóch kategoriach – polonistycznej i plastycznej.

Najlepsze prace literackie stworzyli:
I miejsce – Karolina Wojtkowska (VIa) i Barbara Biernacka (IIIaG),
II miejsce – Przemysław Patoleta (VIb) i Aleksandra Spólnik (IIIaG),
III miejsce – Maksymilian Rozbicki (VIb) i Paweł Kozłowski (IaG),
Wyróżnienia: Maciej Białkowski (IVb) i Dorota Onaszkiewicz (IIIbG).

Nagrodzono następujące prace plastyczne na temat „Irena Sendlerowa wśród dzieci”:
I miejsce – Oliwia Pierzchała (VIb) i Szymon Forencewicz (IbG),
II miejsce – Natalia Marcinkowska (VIa) i Barbara Biernacka (IIIaG),
III miejsce – Kamil Brzyszczak (Vb) i Karolina Kuśpiel (IIIaG).

Podsumowaniem spotkania był konkurs wiedzy o Patronce, w którym rywalizowali przedstawiciele klas IV-VI i I-III gim. Pokaz slajdów