STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Lekcja o myśleniu krytycznym

Fundacja Zaprojektowane do Działania zaprosiła uczniów klas VI-VIII do udziału w zajęciach w ramach projektu: “Nie daj się strollować! - podstawy edukacji medialnej dla młodzieży szkolnej”. Celem projektu jest edukacja medialna warszawskiej młodzieży, rozwój umiejętności krytycznego myślenia i świadomego oraz bezpiecznego korzystania z mediów.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest dezinformacja. Poznali zasady weryfikacji treści oraz zasady higieny psychicznej czyli jak zadbać o siebie w świecie, w którym emocje sprzedają newsy. Uczniowie docenili rolę krytycznego myślenia w sytuacji, gdy zalewa nas nadmiar informacji i czyhają pułapki umysłu. Zajęcia były bardzo wartościowe, otwierały oczy i umysł.

Projekt jest finansowany ze środków otrzymanych od m.st. Warszawy