STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Nasz mural „Wolne elekcje”

15 grudnia miała miejsce niecodzienna uroczystość. Nastąpiło odsłonięcie nowego muralu, który powstał na ścianie naszej szkoły od ulicy Elekcyjnej. Inicjatorem jego powstania był radny pan Karol Jankowski. Konkurs na projekt ogłoszono w maju, a wyniki poznaliśmy 30 czerwca 2021 roku. Wygrały prace Weroniki Mierzejewskiej i  Alicji Szlendak.  Podczas odsłonięcia muralu upamiętniającego wolne elekcje obecni byli: pan Wojciech Lesiuk (Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy), radni: pan Karol Jankowski i Adam Matusik, a także dyrektorzy i uczniowie naszej szkoły.  

Na Woli powstał mural wolnych elekcji - Wola (um.warszawa.pl)


Jan Matejko, Potęga Rzeczypospolitej u zenitu. Złota wolność. Elekcja

Informator Stolicy - Na Woli powstanie mural upamiętniający wolną elekcję (informator-stolicy.pl)