STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

13 grudnia klasy ósme odbyły poruszające spotkanie. Pani Dyrektor Magdalena Księżopolska odwiedziła najstarszych uczniów i opowiedziała o swoich doświadczeniach i wspomnieniach związanych z wprowadzeniem stanu wojennego i ze specyfiką życia w Polsce przed 1989 rokiem. Opowieść była zilustrowana pamiątkami, które Pani Dyrektor przechowuje od lat w swoim domowym archiwum. Dzieci oglądały oryginalne ulotki, kartki na żywność, przebitki, wydruki z lat 80. Pani Dyrektor opowiedziała między innymi o strajkach, Lechu Wałęsie, Grzegorzu Przemyku, działaniach milicji i opresyjności minionego systemu. Spotkanie zrobiło na uczestnikach wielkie wrażenie i zainspirowało ich do dalszego, samodzielnego zgłębiania tematu