STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Szkolna Zbiorka Kredek

Kochani, zapraszamy do Szkolnej Zbiórki Kredek!!! Na czym polega nasza akcja? Zbieramy kredki następnie pracujemy nad ich obróbką i segregacją.

Pan Edward, najstarszy 80 letni wolontariusz i emerytowany krawiec w jednej osobie zasiada do maszyny i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami, które są przekazywane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła sztuki. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy.

Akcja trwa do końca października. Czekamy na Was w świetlicy szkolnej. Za udział w akcji czekają na Was kolorowe dyplomy i certyfikaty wolontariusza. Możecie uczestniczyć jako rodziny, klasy lub indywidualnie.

pozdrawiamy serdecznie
Zespół świetlicy szkolnej