STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

DBI 2021 – Działajmy razem!

9 lutego 2021 r. będziemy obchodzili kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło przewodnie  brzmi: "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.  Ideą tegorocznego DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska.