STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Dzień Patronki – Święto Szkoły

4 grudnia to dla nas ważna data, obchodzimy tego dnia Święto Patronki. Nie inaczej było i w tym roku - wspominaliśmy Irenę Sendlerową, ale z uwagi na niezwykle okoliczności, formuła rozmowy musiała być inna niż dotychczas. Spotkaliśmy się w zespołach klasowych i za pośrednictwem aplikacji Teams obejrzeliśmy i omówiliśmy prezentację o naszej patronce. Bardzo ciekawy okazał się również spektakl “Dzieci Getta”, który uatrakcyjnił zdalne świętowanie. Mieliśmy miłą okazję porozmawiać o historii szkoły, powspominać obchody Dnia Patronki w zeszłych latach i razem powzdychać z tęsknoty za byciem razem i wspólnym działaniem. Pojawił się również wątek tego, jak rozumiemy przesłanie płynące z działalności i postawy Sendlerowej.  

Prezentację, którą omawialiśmy i obejrzany wspólnie spektakl można zobaczyć tutaj: 

Przedstawienie "Dzieci Getta" (2011 r.) https://youtu.be/elPv4xZeauU

Polska Agencja Prasowa o przedstawianiu "Dzieci Getta" https://www.youtube.com/watch?v=FZm208poYTc