STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Maraton pisania listów

W tym roku na Maratonie Pisania Listów, który trwał od 29 listopada 2019 do 15 grudnia 2019 r., pisaliśmy listy w 10 sprawach, których bohaterami i bohaterkami są młodzi ludzie. Wielu z nich to odważni obrońcy i obrończynie praw człowieka, którzy domagają się lepszego życia dla siebie i swoich społeczności, którzy przeciwstawiają się niesprawiedliwości i dyskryminacji.

Yasaman Aryani z Iranu została skazana na 16 lat więzienia za sprzeciw wobec przymusowemu noszeniu hidżabu.
Młodzież z Grassy Narrows z Kanady walczy o przetrwanie swojej Rdzennej Wspólnoty Anishinaabe, której zdrowie i dziedzictwo od dekad są rujnowane przez zatrute rtęcią rzeki i zasoby rybne.
Marinel Sumook Ubaldo z Filipin, kiedy jej społeczność dotknął śmiertelny w skutkach Tajfun Yolanda, zaczęła działać, aby rządy państw walczyły z kryzysem klimatycznym.
To tylko niektóre z osób, które potrzebują Twojego wsparcia.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie. W całej Polsce w 854 miejscach napisaliśmy 308 974 listy!

Nasza szkoła uczestniczyła w Maratonie Pisania Listów Amnesty International już po raz  szósty. Uczniowie z klas 5, 6, 7 i 8 napisali 216 listów w obronie  osób dotkniętych niesprawiedliwością.