STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Wolski Dzień Dobrego Jedzenia – kuchnie świata

8. listopada 2019 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły  włączyli  się w obchody Wolskiego  Dnia Dobrego Jedzenia.  Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej  nr 225 przy ul. J. Brożka.

        Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół uczniów klasy 5c w składzie: Antonina Kwiecień, Alicja Błaszczak i Filip Grochal. Zadaniem uczestników było przygotowanie dowolnej potrawy wylosowanego państwa,  przygotowanie dekoracji stolika z elementami charakterystycznymi dla wylosowanego kraju  oraz przygotowanie stroju z danego kraju.

      Po krótkiej części artystycznej przyszedł czas na wystąpienia zaproszonych gości, w tym również uczniów naszej szkoły. Los nam sprzyjał, bo wylosowaliśmy smaczną i wykwintną kuchnię francuską. Przygotowaliśmy dwa dania francuskie: sałatkę nicejską i croque monsieur. Po prezentacjach przepisów kuchni z różnych części świata przyszedł czas na najprzyjemniejszą część uroczystości, czyli degustację przygotowanych potraw. Mogliśmy skosztować przysmaków kuchni chińskiej, greckiej, ukraińskiej, hiszpańskiej, meksykańskiej i wielu. innych.

Było pięknie i bardzo smacznie.