STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Nigdy więcej!


W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej zorganizowało wystawę „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”.  Wystawa przywołuje  wyrazistą tradycję sztuki antyfaszystowskiej. Uczniowie naszej szkoły skoncentrowali się na dwóch dziełach: podziwiali kopię najbardziej znanego obrazu antywojennego, czyli „Guernice” Pabla Picassa z 1937 roku oraz obraz „Nigdy więcej wojny” Jonasza Sterna.

Podczas warsztatów uczniowie mogli odpowiedzieć sobie na pytania: Skąd się biorą konflikty? Czym są nierówności i dlaczego warto je rozumieć? Czy różnice muszą prowadzić do nieporozumień? Jak kłócić się konstruktywnie i walczyć pokojowo? Czy ciekawość i uważne słuchanie mogą być przydatnymi narzędziami