STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Lodorosty i bluszczary

13. Dzielnicowy Konkurs Recytatorski

21 maja odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego „Lodorosty i bluszczary”, zorganizowanego przez szkolną bibliotekę. Celem imprezy było zapoznanie dzieci z twórczością Jerzego Ficowskiego – pisarza, poety, tłumacza,który tworzył między innymi pełne ciepła i niezbywalnego uroku wiersze dla najmłodszych. Spotkanie z laureatami uświetniły swoją obecnością pani Elżbieta Ficowska – żona poety – i pani Anna Ficowska-Teodorowicz – jego córka. Obie panie opowiedziały o życiu z twórcą, o jego pasjach, zainteresowaniach, o tym, jak zmagał się z prozą życia i o relacjach, które tworzyły ich ciepły, niezwykły dom. Spotkanie pełne wzruszeń i humoru upiększyły recytacje nagrodzonych w konkursie dzieci. Ponadto czwartoklasiści zatańczyli „Poloneza warszawskiego”, zaśpiewali także „Jadą wozy kolorowe” – teksty obu utworów napisał właśnie Jerzy Ficowski. Mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że uroczystość poświęcona tej barwnej, intrygującej, wrażliwej postaci, twórcy pełnemu ciekawości świata, odkrywcy motywów i artystów nieznanych – pozostanie na długo w pamięci uczestników i zachęci do sięgania po tomiki artysty.

Konkurs zorganizowany został pod patronatem Fundacji im. Jerzego Ficowskiego. W konkursie udział wzięło 75 uczniów z 14 szkół wolskich.