STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Spotkanie autorskie z Fanny Joli

Gdy gimnazjaliści zmagali się z egzaminem, w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z panią Fanny Joly - francuską pisarką, która ma w swoim dorobku literackim około trzystu książek dla dzieci i młodzieży. Jej książki przetłumaczono na 14 języków obcych i obsypano wieloma nagrodami. Pani Fanny Joly opowiedziała jak powstawały jej książki - od napisania tekstu "na brudno", znalezienia wydawcy, ilustratora, do wydrukowania. Najbardziej znane w Polsce są książki o Pralince oraz Pensjonat Muszelka.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki Wydawnictwu Znak Emotikon. Dzieci mogły kupić sobie książki oraz otrzymać dedykację autorki. Dostaliśmy również trzy książki do naszej biblioteki. Polecam do przeczytania wywiad z p. Fanny Joli http://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,87329b9.html