STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

100-lecie odzyskania niepodległości

12. Dzielnicowy Konkurs Recytatorski

Nasza biblioteka szkolna była organizatorem XII edycji Dzielnicowego Konkursu Recytarorskiego. W tym roku szkonym przyłączyliśmy się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i hasło przewodnie konkursu brzmiało: "Polska moja Ojczyzna". Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: recytacja wiersza poety i recytacja wiersza własnego. Do udziału zgłosiło się 212 uczniów z klas 0-3 z 16 wolskich szkół podstawowych. Dzieci były wspaniale przygotowane, pięknie recytowały i znakomicie się prezentowały. Wielkie wrażenie zrobiły na wszystkich wiersze własne. Nagrody dla laureatów ufundował Burmistrz Dzielnicy Wola pan Krzysztof Strzałkowski. Każdy nagrodzony uczestnik otrzymał m.in. książkę "Listy w butelce", która opowiada o Irenie Sendlerowej. W roku 2018, który jest rokiem właśnie Ireny Sendlerowej, organizatorzy podkreślali, jak odważna i niezwykła była ta wielka Polka oraz że wartości, które propagowała, są uniwersalne i ponadczasowe.

Podczas uroczystości z programem artystycznym wystąpiły klasy trzecie (oprawa muzyczno-wokalna) oraz klasa czwarta (przedstawienie "Szuflada"). Dzieci, które zdobyły nagrody główne i zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, wystąpiły z recytacją na scenie. Wszyscy zgromadzeni mogli się przekonać, jak wysoki poziom prezentowali tegoroczni uczestnicy. Organizatorzy dziękują nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci, a uczestnikom za zaangażowanie.