STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Spotkanie autorskie z Izabelą Skorupką

W środę 15 marca 2017 r. gościliśmy panią Izabelę Skorupkę - autorkę opowiadań, wierszy oraz tekstów piosenek i sztuk dla dzieci. Pisarka opowiedziała uczniom klas IV - VI o swojej pracy twórczej nad powieścią fantastyczną. "Marcelina i Pamięć Przodków" oraz "Marcelina i Twierdza Wspomnień" to opowieść o pozornie przeciętnej jedenastoletniej dziewczynce. Od pokoleń przedstawiciele jej rodziny dziedziczą talent pisarski, a wraz z nim klątwę. Nikt do końca nie wierzył w opowiadane, z pokolenia na pokolenie, przestrogi. Traktowano je raczej jak rodowe bajki, aż do dnia, gdy dziewczynka, przy śniadaniu, na oczach wszystkich członków rodziny zniknęła wyruszając w podróż między światami....

Po spotkaniu można było kupić książki oraz otrzymać osobistą dedykację.