STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Szkoło, szkoło jak się masz?

11. Dzielnicowy Konkurs Recytatorski - 18.11.2016

W bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 236 zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Szkoło, szkoło, jak się masz". Przystąpiło do niego 163 uczniów z 8 wolskich szkół podstawowych. Przesłuchania miały miejsce 3 listopada, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 listopada 2016 r.

Wystąpienia oceniane były w dwóch kategoriach: część uczestników zaprezentowała wiersze własnego autorstwa, pozostali zdecydowali się na recytację utworów Herberta, Tuwima, Brzechwy, Buczkówny i innych uznanych poetów. Wiersze napisane przez dzieci zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. W pięknych słowach ujmowały codzienną, szkolną rzeczywistość, postrzeganą oczami wrażliwych i uważnych obserwatorów. Słuchaczy urzekły: sposób interpretacji tekstów i aktorskie umiejętności wszystkich nagrodzonych.

Pani dyrektor Magdalena Księżopolska wręczyła najlepszym uczestnikom pamiątkowe dyplomy, książki i upominki, podkreślając wysoki poziom prezentacji i dziękując za duże zainteresowanie konkursem. Jego kolejna edycja - już za rok!