STRONA GLÓWNA
Wielkość czcionki A A A
< Powrót

Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości  to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Warszawie realizuje projekt Laboratoria Przyszłości.  W ramach wyposażenia podstawowego zakupione zostały: drukarka 3D wraz z filamentami, mikrokontrolery z czujnikami, stacje lutownicze, wyposażenie Audio-Video. Dodatkowo zostały zakupione meble, sprzęty AGD, roboty wraz z oprogramowaniem, laptop do pracy z drukarką, a także materiały eksploatacyjne do pracy na technice i plastyce.

Łączna kwota dofinansowania wyniosła 113 700,00 zł. Zakupiony sprzęt, zgodnie z założeniami projektu, wykorzystywany będzie w kasach 1-8 do realizacji podstawy programowej na różnych przedmiotach oraz na zajęciach dodatkowych. Informacje o realizacji projektu umieszczane będą na stronie internetowej szkoły i profilu FB.