Solidarni z Ukrainą!

Zapraszamy na zajęcia filmowe w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie
Z myślą o dzieciach z Ukrainy i ich opiekunach przygotowaliśmy bezpłatne zajęcia i warsztaty filmowe.

Запрошуємо на кінокласи на студію документального та художнього кіно у Варшаві

Думаючи про дітей з України та їхніх опікунів, ми підготували безкоштовні теоретичні та практичні кінозаняття та майстер-класи, які проводять спеціалісти, які співпрацюють з WFDiF, а також покази анімаційних фільмів. Основною темою занять будуть кіноконкурси.

Заняття відбуватимуться у майстерні „FILMOWA”, на базі WFDiF, по вівторках, четвергах та п’ятницях з 10:00 до 16:00. Воркшопи проводитимуться польською мовою з перекладом українською.

Через обмежену кількість місць необхідна попередня реєстрація в групі. Більше інформації за адресою електронної пошти: plan.filmowy@wfdif.com.pl Запрошуємо на Chełmska 21!

Контакти:
Моніка Пєчотка
телефон: +48 22 559 32 06, +48 22 559 32 28
Адреса електронної пошти: plan.filmowy@wfdif.com.pl

Емілія Врублевська
телефон: +48 509 979 114
Адреса електронної пошти: emilia.wroblewska@wfdif.com.pl

Адреса:
Студія документального та художнього кіно, вул. Chełmska 21, 00-724 Варшава (корпус 3, приміщення майстерні "FILMOWA", 1-й поверх)

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Organizacja Pożytku Publicznego o ponad stuletniej historii pomagania dziecku i jego rodzinie,
uruchomiło nową ogólnopolską linię wsparcia psychologicznego:

800 119 119

Telefon działa codziennie w godz. 14-22. Połączenia są bezpłatne i anonimowe. Na linii dyżurują psycholodzy i terapeuci. Kontakt z psychologiem możliwy jest również poprzez Czat zaufania TPD na stronie internetowej https://800119119.pl W kwietniu pojawią się także dyżury w języku ukraińskim.

Безкоштовний анонімний телефон і чат довіри для дітей та підлітків
українською мовами Перевірте перелік робочих годин на https://800119119.pl

Oświadczenia o kontynuacji kształcenia w ukraińskim systemie oświaty
декларація про продовження навчання в українській системі освіти

Dla dzieci - для дітей
натисніть тут - kliknij tu

Punkty wydawania odzieży, żywności, darów

Корисна інформація щодо навчання українських дітей, які виїхали за межі України

Nauka zdalna dla uczniów z Ukrainy
натисніть тут - kliknij tu

Cписок офіційних онлайн-шкіл та платформ в Україні,
що організовують навчальний процес в умовах війни

Українська суботня школа у Варшаві для дітей з України

W sobotę 19 marca w International Trilingual School of Warsaw przy ul. Królowej Aldony 23/25 rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia szkolne w ramach sobotniej szkoły dla dzieci ukraińskich. Zajęcia są prowadzone przez dyplomowanych nauczycieli ukraińskich klas 1-3 oraz nauczycieli przedmiotowych. Zajęcia są bezpłatne i będziemy je kontynuować w następne soboty. Rodzice mogą zapisać dziecko pisząc na adres :
ukrainian.school@saint-exupery.pl

lub wypełniając poniższy link:

Informujemy, że w Urzędzie Dzielnicy Wola w Warszawie przy ul. Żelaznej 99 funkcjonuje Punkt Informacyjno-Konsultacyjny.
Punkt oferuje nieodpłatne porady dla osób dorosłych:
* psychologiczne – w zakresie przemocy w rodzinie, uzależnień i innych sytuacji kryzysowych
* prawne – w zakresie prawa rodzinnego, lokalowego, zabezpieczenia społecznego i karnego.

Informacje i zapisy na porady: tel. 22 443 57 60

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy.

W materiale znalazły się wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

W naszej szkole odbywa się zbiorka rzeczy, które przekazujemy do transportu na Ukrainę.